Pasiruošimas šventėms! Lapkričio 18 – 24 d. 25% nuolaida su kodu 2024LAPKRITIS *nuolaidos nesumuojamos

Kaip laikyti patalynę?

Patalynė turi lemiamos reikšmės mūsų miego kokybei, todėl yra labai svarbi. Kokybiški patalynės komplektai gali nemažai kainuoti – tai investicija į gerą poilsį, tačiau prastos laikymo sąlygos gali trukdyti mėgautis patalynės privalumais. Šiame straipsnyje patarsime, kaip išvengti prasto patalynės kvapo, dulkių erkučių ir laikyti patalynę taip, kad ji visada būtų maloni bei paruošta naudoti.

Pasirūpinkite švara

Patalynė turi tiesioginį kontaktą su mūsų oda, todėl švara yra bene svarbiausias kriterijus. Geriausia namų tekstilei skirti atskirą lentyną ar net visą komodą. Prieš naudojimą visus paviršius nuvalykite, pašalinkite dulkes, galite ir dezinfekuoti. Po valymo leiskite baldų plokštei išdžiūti.

Į lentyną visada dėkite tik švarią, išskalbtą ir visiškai išdžiūvusią patalynę. Labai svarbu vengti drėgmės, nes ji sukelia prastą tekstilės kvapą ir paverčia audinį puikia terpe bakterijoms bei pelėsiui. Patalynę laikykite sausoje, gerai vėdinamoje vietoje. Drėgnos patalpos netinka namų tekstilei, tad sandėliuoti ją vonios kambaryje ar rūsyje nėra gera mintis.

Kur laikyti patalynę?

Namų tekstilei puikiai tiks tiek lentyna, tiek stalčius. Svarbu užtikrinti laisvą oro srautų judėjimą, o ne izoliuoti patalynę nuo aplinkos. Galima rinktis ne tik spintą ar komodą, bet ir atvirą lentyną, tačiau tokiu atveju atsižvelkite į natūralią šviesą – tiesioginiai saulės spinduliai blukina audinį, todėl Jūsų patalynė ilgainiui taps dėmėta dėl netolygaus blukimo.

Patogiausia laikyti patalynę miegamajame – ji bus po ranka, kai tik prireiks. Jei neturite atskiros komodos, galite skirti lentyną drabužių spintoje. Kartu su patalyne galite laikyti ir rankšluosčiusvirtuvinius rankšluosčius ar kitą tekstilę, tačiau viskas turi būti švariai išskalbta.

Kaip laikyti patalynę? | Patalynė | Nostra.lt

Naudokite medvilninius maišelius

Patogus ir praktiškas sprendimas – laikyti patalynę medvilniniuose maišeliuose. Kai kurie gamintojai prideda juos perkant patalynės komplektą, tačiau taip pat galite tokių maišelių įsigyti ir daugelyje parduotuvių. Mūsų parduotuvėje siūlomi balti natūralios ekologiškos medvilnės pirkinių maišeliai, kurie puikiai tinka namų tekstilei sandėliuoti.

Maišeliai iš natūralaus audinio leidžia patalynei „kvėpuoti“, o tai padeda išvengti drėgmės ir jos sukeliamų problemų. Antra vertus, į maišelius sudėliotus patalynės komplektus visada lengva atskirti. O ir patys maišeliai iš medvilnės ar lino yra labai praktiški – juos galima naudoti daugybę kartų, skalbti.

Kaip apsaugoti patalynę nuo kenkėjų?

Į Jūsų patalynę namuose gali kėsintis kandys, dulkių erkutės ir kiti parazitai. Tiesa, ne visus juos galima pastebėti plika akimi, tad prevencijos tikrai verta imtis. Visų pirma, kaip jau minėjome, labai svarbu apsaugoti audinį nuo drėgmės kaupimosi, todėl laikykite patalynę sausai, venkite naudoti plastiką, nes jis izoliuoja drėgmę patalynės viduje.

Nepamirškite patalynės išvėdinti, ypač jei ji naudojama rečiau. Šiltojo sezono metu naudinga patalynę pravėdinti lauke – tai padės palaikyti šviežią aromatą ir išvengti parazitų.

Palaikyti malonų patalynės kvapą ir apsisaugoti nuo parazitų padės natūralios priemonės, pavyzdžiui, levandų ar kitų žolelių kvapieji maišeliai spintai, aromatizuota mediena ir pan. Tokios priemonės yra natūralios ir maloniai kvepia, o jas naudoti labai paprasta. Rinkoje galima rasti ir dirbtinių, purškiamų patalynės kvėpiklių, tačiau jų patariama vengti – pernelyg intensyvus aromatas ilgainiui gali erzinti, o sudedamosios dalys pavojingos jautresnei odai, gali paskatinti alergiją.

Susijusios prekės